تبلیغات
مطالب اینترنتی - راهنمای گردشگری شغل شد – گردشگری

راهنمای گردشگری شغل شد – گردشگری

نویسنده : نویسنده یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 02:03 ب.ظ  •   مفیدستان:

تاریخ انتشار خبر:چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد: با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی موحد روز چهارشنبه (۱۳ اردیبهشت) در نشست فعالان صنعت گردشگری استان همدان، از اعلام موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعطای بیمه برای راهنمایان گردشگری خبر داد و بیان کرد: راهی چهار ساله پیموده و سیاست‌هایی به عنوان برنامه و راهبرد ترسیم شده و امروز باید حساب پس دهیم و بگوییم مجموعه تلاش‌ها با مشارکت آحاد و جوامع ذی‌نفع چه دستاوردی داشته و کدام نقطه از فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور را مورد تأثیر قرار داده است؟

وی به لزوم عرضه و معرفی فعالیت‌ها و خدمات گردشگری اشاره و عنوان کرد: عدم بیان خدمات ظلم است، به طوری که ابهامات و گلایه‌ها همیشه از عدم تعامل و گفتگو و نبود مکانیزم تعاملی است که با انجام گفتگو و تهیه فهرست دستاوردها برای رسیدن به نقاط مطلوب‌تر مصمم شده‌ایم.

رحمانی‌موحد با بیان اینکه صنعت گردشگری از این نوع نگاه ریشه می‌گیرد و در صورت وجود آن موفقیت حاصل می‌شود، ادامه داد: گردشگری برای همه یک امانت است و باید برای فردی که با امید و برنامه برای دیدن جذابیت‌های کشور سفر می‌کند، در حفظ و حراست و میزبانی مطلوب کوشا باشیم.

وی با تأکید بر اینکه پایداری و استمرار در حوزه گردشگری پیش‌بینی شده است، گفت: با وجود گردشگریِ پایدار، اقتصاد و امید شکل می‌گیرد و آینده ساخته می‌شود و تلاش در سازمان میراث فرهنگی نیز رسیدن به تصمیمی جامع و اجرایی قاطع و مثبت است.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری باید منتظر فردی جدید با ایده‌های نو باشیم، به کاستی‌هایی موجود اشاره و اظهار کرد: سمت و نشر حرکت به سمت مطلوبیت بوده و با قضاوت منصفانه فعالانِ این حوزه، مسیر حرکت امیدبخش است که باید برای حفظ آن توان و اراده جمعی را مجتمع کنیم.

رحمانی‌موحد به باز کردن گره‌های بسیار این حوزه طی مدت ۴ سال گذشته اشاره و تصریح کرد: تلاش‌ها و فعالیت‌های ذی‌نفعان، ایران‌هراسی را از منظر گردشگری به ایران‌دوستی بدل کرد و صنعت گردشگری به فضیلت و منقبت تبدیل شده و رقابتی در جامعه فرهنگی خارج از کشور برای دیدن از ایران ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تعاملات بین‌المللی و آرامش در روابط خارجی شرط موثر و پایدار در توسعه گردشگری است، عنوان کرد: بر اساس بند ۵۰ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، برای ۵ برابر شدن گردشگران خارجی همه باید تلاش کنیم.

معاون گردشگری با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد گردشگری در داخل کشور و بازدید و اقامت بیش از ۱۴۰ میلیون نفر در اقامتگاه‌های گردشگری در سال ۹۵، خاطرنشان کرد: یکی از تلاش‌ها و توفیقات در نوآوری‌های گردشگری در ۴ سال، معکوس شدن تخلیه و خروج جوانان از روستاها و نداشتن انگیزه بوده که به سمت ایجاد هیجان و کار و فعالیت اقتصادی در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری و محصولات کشاورزی حرکت کرده و ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر جاذبه‌های طبیعی جزء ۵ کشور جهان است، اعلام کرد: سه هزار و ۱۰۰ جاذبه طبیعی شناسایی و ثبت شده است و اطلس جاذبه‌های طبیعی برای گردشگری را منتشر خواهیم کرد.

رحمانی‌موحد به اقامت‌های بوم‌گردی به عنوان یک نوآوری در گردشگری اشاره و بیان کرد: ایجاد و تأسیس ۵۳۰ اقامتگاه در ۲۸ روستا و ۲ منطقه آزاد، یک ارزش و امید و موهبت در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.

وی به معرفی «سفره‌ ایرانی» به عنوان ارزش بزرگ صنعت گردشگری در سال گذشته که سبب رشد گردشگری است اشاره و اظهار کرد: بر اساس ضوابط گردشگری، اقامتگاه‌ها باید از غذاهای متنوع ایرانی استفاده کنند.

معاون گردشگری با بیان اینکه میهمان‌نوازی یک فضیلت است و تمرکز دولت بر این بخش بوده گفت: دستورالعمل و منشور جامع میهمان‌نوازی کشور تدوین و ابلاغ خواهد شد.

وی به سمت و سوی عملکرد دولت در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: گردشگری و حمایت از آن به یک منزلت تبدیل شده و اجماع ملی است.

رحمانی‌موحد به اقدامات دولت برای جذب گردشگر بیشتر اشاره و بیان کرد: سیاست‌های ثابت و شفاف دولت در رونق در ساخت‌وسازها، ساماندهی دفاتر گردشگری، ساماندهی وضعیت راهنمایان گردشگری و گسترش زیرساخت‌های مناطق از جمله اقدامات است.

وی در ادامه با اشاره به تنوع زنجیره خدمات گردشگری بیان کرد: این زنجیره اقامتگاه‌ها، هتلدارها، بوم‌گردها، دفاتر و مؤسسات آموزشی، واحدهای بین‌راهی و رستوران‌ها، مراکز تفریحی و تخصصی سلامت و درمان را شامل می‌شود.

۱۰ کشور اول گردشگری بین‌المللی به ایران کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، بحرین، افغانستان، کویت و چین هستند

رحمانی‌موحد راهنمایان گردشگری را مهمترین زنجیره صنعت گردشگری دانست و اعلام کرد: راهنمایان گردشگری امانتداران خانواده گردشگری هستند.

وی با بیان اینکه جاذبه اول گردشگری در ایران زیارت است و بالای ۶۰ درصد آمار گردشگران کشورهای همسایه در سال ۹۴ به زیارت اختصاص داشته، عنوان کرد: سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی در صدور ویزای جهانگردی و ورود گردشگر به کشور رکورد خوبی داشتیم و در گردشگری تخصصی و محتوایی نیز شاهد رشد هستیم.

وی ادامه داد: ۱۰ کشور اول گردشگری بین‌المللی به ایران کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، بحرین، افغانستان، کویت و چین هستند که برای تقویت راهنمایان و غذاهای آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

معاون گردشگری با اشاره به رشد ۵۶ درصدی ورود گردشگران اروپایی نسبت به سال ۹۴، بیان کرد: این رشد نشان‌دهنده آن است که علائم حیات، نشاط و رونق در پیکره و ساختار گردشگری کشور پیدا شده و تلاش و اهتمام و صبوری دولت وضعیت مطلوب را ایجاد کرده است.

وی در پایان با اشاره به نقش گردشگری در تولید و اشتغال بیان کرد: امیدوارم گردشگری به یک بستر و مطالبه تبدیل شود.

راهنمای گردشگری شغل شد

راهنمای گردشگری شغل شدراهنمای گردشگری شغل شد

راهنمای گردشگری شغل شداضافه به لیست علاقمندی هالینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مجله گردشگری، توریستی و بانک اطلاعات گردشگری …مجله توریستی الی گشت، بانک اطلاعات گردشگری و توریستی، اطلاعات ضروری سفر و راهنمای انواع گردشگری ۱ گردشگری فرهنگی گردشگری فرهنگی ، بخش مهمی از تقاضای جهانی گردشگری را تشکیل می‌دهدراهنمای سفر به کوالالامپور، از زیباترین شهرهای جهانراهنمای سفر به کوالالامپور مکانهای دیدنی کوالالامپورگردشگریتور گردشگری جاذبه های گردشگری معرفی جاذبه های گردشگری ایرانقله هفت میل قله هفت میل در بخش جنوبی رشته کوه های البرز قراردارد قله از منظر ساختار اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت گردشگریتمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشدگردشگری آنلاین در آکاگردشگری آنلاین در کارآفرینی دیجیتالیگردشگری آنلاینآرش نورآقایی سایت شخصیمرام‌نامه دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در تاریخ ۱ تا ۴ اسفند سال الف چینی ها گردشگری ایران را دور زدندعضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفت برخی از گردشگران و تجار چینی به جای اقامت خبرگزاری میراث آریا صفحه نخستایجاد هزار شغل روستایی اشتغال‌زایی با محوریت تولید و صادراتمکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای …تور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری سواحل آنتالیاجاذبه های گردشگری جهانتور راهنمای گردشگری شغل شد راهنمای گردشگری شغل شد مستندنگاری بیش از اثر تاریخی «نوش راهنمای گردشگری شغل شد معرفی جاذبه های گردشگری ایران راهنمایگردشگریشغلشد راهنمای گردشگری شغل شد با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل راهنمای گردشگری شغل شد تدبیر و امید دمادم با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل راهنمای گردشگری شغل شد راهنمای گردشگری شغل شد گردشگری شمارش معکوس برای رسیدن به محل گرفتار شمارش معکوس برای رسیدن به محل گرفتار شمارش معکوس برای رسیدن به محل گرفتار روزنامه استخدامی استان اصفهان عصر روزنامه استخدامی استان اصفهان عصر روزنامه استخدامی استان اصفهان عصر جذب توریست جزیره هرمز جشنواره تئاتر جذب توریست جزیره هرمز جشنواره تئاتر جذب توریست جزیره هرمز جشنواره تئاتر این موضوع باعث شده است که وندر می علاوه این موضوع باعث شده است که وندر می علاوه این موضوع باعث شده است که وندر می علاوه راهنمای گردشگری شغل شد گردشگری راهنمای گردشگری شغل شد ایسنا راهنمایگردشگریشغلشد با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل راهنمای گردشگری شغل شد رحمانی موحدراهنمای گردشگری شغل شد راهنمای گردشگری شغل شد تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل محسوب می مهتاب –راهنمای گردشگری شغل شد راهنمایگردشگریشغلشد راهنمای گردشگری شغل شد مستندنگاری بیش از ۱۰ اثر تاریخی «نوش راهنمای گردشگری شغل شد آخرین خبر با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل راهنمای گردشگری شغل شد راهنمای گردشگری شغل شد گردشگری و تور تیشینه راهنمای گردشگری شغل شد با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل راهنمای گردشگری شغل شد سایت گردشگری ایران راهنمایگردشگریشغلشد راهنمای گردشگری شغل شد با موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راهنمای گردشگری شغل راهنمای گردشگری شغل شد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، راهنمایگردشگریشغل راهنمای گردشگری شغل شد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد

مطلب راهنمای گردشگری شغل شد – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :راهنمای گردشگری شغل شد – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d8%ba%d9%84-%d8%b4%d8%af-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c/


آخرین ویرایش: - -

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر